Woda alkaliczna w obniżaniu ciśnienia

Jeśli w organizmie pojawia się sytuacja problematyczna, zawsze najpierw warto sięgnąć do przyczyn. Jeżeli będziemy reagować jedynie na objawy, tak naprawdę nigdy nie pozbędziemy się kłopotu. W kontekście przyczyn a nie skutków, warto spojrzeć również na problemy z nadciśnieniem.

Jeden z japońskich pionierów stosowania wody zjonizowanej (alkalicznej) w oficjalnym lecznictwie, Kancho Kuninaka, opublikował wiele badań klinicznych potwierdzających wpływ tejże wody na obniżanie ciśnienia tętniczego krwi. Twierdzi on, że organizm wszystkich jego pacjentów cierpiących z powodu wysokiego ciśnienia, jest zakwaszony. Jedną z podstawowych powodów jest będący skutkiem zakwaszenia, brak tlenu. Można przekonać się o tym w bardzo prosty sposób. Jeśli przed pomiarem ciśnienia, chory głęboko pooddycha (dzięki czemu zaczerpnie tlenu a wydali dwutlenek węgla), krew stanie się bardziej alkaliczna. To spowoduje, że wynik pomiaru będzie niższy.

Jak działa woda alkaliczna w tym przypadku?

 – odkwasza organizm,

– doprowadza dodatkową porcję tlenu do krwi,

– rozrzedza gęstą krew, dzięki czemu łatwiej pracuje się sercu,

– alkaliczne jony wapnia rozpuszczają blaszki miażdżycowe, dzięki czemu przepływ krwi jest łatwiejszy,

– w odkwaszonym, dotlenionym organizmie, procesy metaboliczne nie powodują odkładania się w ściankach naczyń nadmiaru cholesterolu.

Zanim zacznie się stosować chemiczne środki obniżające wysokie ciśnienie, warto zapoznać się z ich ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Z życzeniami, by ciśnienie (jeśli już) podnosiło się u Ciebie tylko nieznacznie i wyłącznie na widok osób drogich Twojemu, doskonale pracującemu sercu :)  Dorota A. Madejska

Więcej o działaniu wody zjonizowanej w nagraniu wykładu z poprzedniego tygodnia.

http://www.youtube.com/watch?v=C5GuEPo44y0&feature=plcp

 PS

O co chodzi z tym (pokazanym na zdjęciach) ORP ?  Jak ująć to najprościej?

ORP to skrót od: Potencjał Oksydacyjno-Redukcyjny

Utlenianie to korozja. W organizmie człowieka to proces prowadzący, poprzez osłabianie organizmu do chorób a w konsekwencji, do starzenia czyli „rdzewienia”. Jeśli wartość ORP płynu jest dodatnia, jest on utleniaczem (powoduje „rdzewienie”). Jeśli ORP jest ujemne – roztwór jest antyutleniaczem (to swego rodzaju „odrdzewiacz” dla komórek).

 

 

 

 

1 myśl na “Woda alkaliczna w obniżaniu ciśnienia”

  1. Zmierzyłem ORP skałki z okolic Rabki, która ma OPR powyżej +1000 (poza skalą przyrządu) Co to oznacza? Czy taka skałka miałaby jakiej zastosowanie, np. jako katalizator jakiś reakcji
    Bogdan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *